Unit Conditions
| Battery Health | N/A |
| used Duration | N/A |
| Scratches | No Scratches |
| Box | Without Box |
| dents | No Dents |
| sim Variant | Dual SIM |
| Accessories With Device | N/A |
iPhone 11 64GBPre-owned
Black| USA| 16GB
৳0 Tk
The iPhone 11 offers a brilliant 6.1-inch Liquid Retina HD display, powerful A13 Bionic chip, and dual 12MP cameras. Its sleek design and all-day battery life make it a reliable and stylish choice for everyday use.
Status :
Out Of Stock
Warranty :
7 Days Replacement Guaranty, 6 Months Services Warranty
16GB
2GB
Region:USA
specifications
| Display Size | 6.1 inches |
| Display Type | Liquid Retina HD LCD |
| Display Resolution | 1792 x 828 pixels, 326 PPI |
| Dimensions | 150.9 x 75.7 x 8.3 mm |
| Weight | 194 grams |
| SIM | Dual SIM (Nano + eSIM) |
| OS | iOS 13 (upgradable to the latest version) |
| Chipset | Apple A13 Bionic |
| Network | 4G LTE, HSPA, GSM |
| Memory | 4GB RAM, 64GB internal storage |
| Main Camera | Dual: 12 MP (wide) + 12 MP (ultra-wide) |
| Selfie Camera | 12 MP (wide) |
| Sensors | Face ID, Accelerometer, Gyroscope, Proximity, Barometer |
| Battery Info | 3110 mAh, 18W fast charging, wireless charging |
| Other Features / Info | Water and dust resistance (IP68), Dolby Atmos, Spatial Audio, Wi-Fi 6 |



